Lokalizacja oprogramowania

Lokalizacją nazywa się dostosowanie treści lub funkcjonalności do wymagań rynku lokalnego. Najczęściej dotyczy ona systemów komputerowych i wtedy mówimy o lokalizacji oprogramowania. Do wykonania takiej usługi konieczny jest zespół tłumaczy i korektorów z odpowiednim doświadczeniem, ale równie ważna jest znajomość metod tworzenia oprogramowania, formatów danych oraz narzędzi IT. MAGIT ma zasoby ludzkie oraz techniczne, aby zapewnić klientom sprawną realizację tego typu projektów.

Od ponad 20 lat wykonujemy zlecenia lokalizacji oprogramowania dla światowych producentów systemów i aplikacji, jak również międzynarodowych firm specjalizujących się w takich usługach.

Efektywne przeprowadzenie lokalizacji wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi typu CAT (Computer Aided Translation). MAGIT ma doświadczenie w pracy z takimi komercyjnymi rozwiązaniami jak np. SDL Passolo, Alchemy Catalyst czy RC-WinTrans, a także w korzystaniu z narzędzi własnych producentów IT.

Nieodzownym elementem procesu lokalizacji jest etap testowania i kontroli jakości (QA). Wykonujemy te prace dla naszych klientów, aby pomóc im uzyskać pozbawione niedociągnięć i błędów produkty.

Lider nowoczesnych mediów

Skontaktuj się z nami

Szybki kontakt